Διαιτητές: Μιμικόπουλος, Παπαδόπουλος Α.

Δεκάλεπτα: 9-10, 24-23, 35-32, 51-42

HOOP ( Μασλαρινός - Φωτιάδης ) : Κωτσιόπουλος 2, Μουρατίδης 7(1), Καρβουνιάδης, Παπαμαργαρίτης 8(2), Αθανασιαδης, Σαχινίδης 4, Κυριαζής, Δάϊκος 14, Παντελίδης 7(1), Παπαδόπουλος 8

ICBS ( Τσικίνας - Κουρτίδης ) : Μικρόπουλος 1, Βασιλειάδξς 3, Δήμογλου 2, Σοφικιτης , Λουκας 2, Ναισίδης 3, Λιπιριδης 15(3), Γαβρας 1, Καραγιαννιδης 4, Στουγιαννης 11

Αγχωμένοι παρουσιάστηκε η ομάδα της HOOP στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να κυμαίνεται σε πολύ χαμηλά επίπεδα και να βρίσκει την ομάδα της HOOP πίσω με ένα πόντο ( 9-10). Στο δεύτερο δεκάλεπτο παρουσιάστηκε πιο σοβαρή και πέρασε μπροστά στο σκορ όπου μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν έχασε ξανά το προβάδισμα στο σκορ κυνηγώντας μάλιστα την διαφορά του πρώτου αγώνα όπου στο τέλος του αγώνα κατάφερε και ισοφάρισε την διαφορά με 2/2 ελεύθερες βολές από τον Χάρη Παπαδόπουλο. Οι παίχτες και οι προπονητές θα ήθελαν να αφιερώσουν αυτή την νίκη στον συμπαίχτη τους Βασίλη Τεκίδη όπου λόγου ίωσης δεν μπορούσε να βρίσκεται σήμερα στο γήπεδο.