Επιστροφή στις νίκες για την HOOP, η οποία επικράτησε στην Περαία του μαχητικού Ζέφυρου με 1 – 3.
Το καλό ξεκίνημα της ομάδας στο πρώτο σετ δεν είχε διάρκεια με αποτέλεσμα ο Ζέφυρος να βρεθεί να προηγείται μέχρι και με έξι πόντους. Τα κορίτσια της HOOP αντέδρασαν, ισοφάρισαν σε 21 – 21, αλλά μια ακόμη σειρά λαθών οδήγησε δίκαια στο 25 – 22 δίνοντας το προβάδισμα στον Ζέφυρο.
Τα επόμενα τρία σετ κύλησαν σχεδόν με τον ίδιο τρόπο, με την ομάδα να παίζει καλό βόλεϊ κατά διαστήματα αλλά να μην μπορεί να κρατήσει σταθερή απόδοση, κάτι που έδινε τη δυνατότητα στον Ζέφυρο να καλύπτει τις όποιες διαφορές έπαιρναν τα κορίτσια μας και να παραμένει συνεχώς κοντά στο σκορ.
Αποτέλεσμα αυτής της αστάθειας της ομάδας ήταν η νίκη να έρθει, τελικά, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα, απέναντι σ’ έναν αντίπαλο που, μάλλον, αδικείται από τη βαθμολογική του θέση.
Τα σετ: 25 – 22, 20 – 25, 19 – 25, 20 – 25
Διαιτητής: Κυριακόπουλος
ΗΟΟΡ (Παναγιώτης Καλπάκης): Χριστίνα Αθανασιάδη, Λία Βαρδοπούλου (λ), Σοφία Δαμιανίδου, Χριστίνα Ιακωβίδου, Νίνα Καστοριάδου, Νίκη Κιορπέογλου, Πένυ Μασούρα (Α), Αγγελική Μαύρου, Εύη Μπερμπέρογλου, Σέβη Νικολαΐδου (λ), Αναστασία Ντουμάνη, Μαρίνα Ντουμάνι, Ναυσικά Ουργαντζίδου, Ελένη Φλώρου