Πραγματοποιώντας μια πολύ κακή εμφάνιση η HOOP γνώρισε φυσιολογικά την ήττα από την πολύ καλή ΑΕΝ Αγ. Τριάδος.
Μόνο μέχρι τα μισά του πρώτου σετ η ομάδα μας έπαιξε σύμφωνα με τις δυνατότητές της, πίεσε στο σερβίς, τελείωσε επιθέσεις και «έπιασε» μπλοκ, με αποτέλεσμα να βρίσκεται μπροστά στο σκορ ακόμη και με 6 πόντους. Κι ενώ φαινόταν η HOOP θα κατάφερνε, σχετικά εύκολα, να φτάσει στο 1 – 0, ένα λάθος στην επίθεση και το σερβίς της ΑΕΝ που έφερε τρεις άσσους και διέλυσε την υποδοχή μας, γύρισε το σετ και κατέληξε στο 19 – 25.
Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας έκανε, ίσως, την χειρότερη μέχρι σήμερα εμφάνισή της! Ακίνδυνη στο σερβίς, με κακή υποδοχή και μόλις δύο τελειωμένες επιθέσεις, μοιραία δεν μπορούσε να αντισταθεί στα κορίτσια της Αγ. Τριάδος που έκαναν ένα εξαιρετικό παιχνίδι.
Στο τρίτο σετ η ομάδα μας έδειξε να ανακάμπτει, ακολούθησε στο σκορ μέχρι το 15, αλλά και πάλι ένα «νεκρό» διάστημα έδωσε την ευκαιρία στην ΑΕΝ να πάρει μια διαφορά την οποία και διατήρησε μέχρι το τέλος, φτάνοντας σε ένα εύκολο, όπως εξελίχθηκε ο αγώνας, 0 – 3.
Τα σετ: 19 – 25, 12 – 25, 19 – 25
Διαιτητής: Μαυρίδης
ΗΟΟΡ (Παναγιώτης Καλπάκης): Αγγελική Αθανασιάδη, Λία Βαρδοπούλου (λ), Σοφία Δαμιανίδου, Χριστίνα Ιακωβίδου, Νίνα Καστοριάδου, Νίκη Κιορπέογλου, Πένυ Μασούρα (Α), Αγγελική Μαύρου, Νικολέτα Μπισχινιώτη, Σέβη Νικολαΐδου (λ), Αναστασία Ντουμάνη, Μαρίνα Ντουμάνι, Ναυσικά Ουργαντζίδου, Ελένη Φλώρου