Πολύ καλό βόλεϊ, αλλά μόνο για δύο σετ από τις γυναίκες της ΗΟΟΡ απέναντι στην ΑΕΝ Αγ. Τριάδος.
Εντυπωσιακή ήταν η ομάδα μας στο πρώτο σετ του αγώνα στο κλειστό του Αγίου Θεράποντα, παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα. Αφού ξεπέρασε τα προβλήματα στην υποδοχή που είχε στην αρχή του σετ και πιέζοντας στο σερβίς και την επίθεση, οδήγησε την γηπεδούχο σε πολλά λάθη και έφτασε πρώτη σε σετ μπολ χωρίς τελικά να καταφέρει να ολοκληρώσει την ανατροπή, εξαιτίας διαφόρων παραγόντων…
Δυνατά μπήκε και στο δεύτερο σετ η ομάδα μας και ακολούθησε στο σκορ μέχρι το 15 – 15, σημείο στο οποίο η ΑΕΝ πήρε μια μικρή διαφορά η οποία διατηρήθηκε μέχρι το τελικό 25 – 20.
Φανερά επηρεασμένη από τον τρόπο που χάθηκαν τα δύο πρώτα σετ η ομάδα φάνηκε να χάνει την αυτοσυγκέντρωσή της στο τρίτο, υπέπεσε σε πολλά λάθη και έδωσε τη δυνατότητα στη γηπεδούχο ομάδα να φτάσει άνετα στην τελική επικράτηση.
Τα σετ: 27 – 25, 25 – 20, 25 – 14
Διαιτητής: Λιοτόπουλος
ΗΟΟΡ (Παναγιώτης Καλπάκης): Αγγελική Αθανασιάδη, Χριστίνα Αθανασιάδη, Λία Βαρδοπούλου (λ), Σοφία Δαμιανίδου, Χριστίνα Ιακωβίδου, Πένη Μασούρα (Α), Αγγελική Μαύρου, Σέβη Νικολαΐδου (λ), Αναστασία Ντουμάνη, Μαρίνα Ντουμάνι, Ελένη Φλώρου