Πραγματοποιώντας κάκιστη εμφάνιση η γυναικεία ομάδα της HOOP υποχρεώθηκε σε ήττα 1 – 3 από τον καλύτερο Ποσειδώνα Μηχανιώνας.
Σε παράσταση για ένα ρόλο μετατράπηκε ο αγώνας στο κλειστό της Νεάπολης, αφού η ομάδα μας παρουσιάστηκε ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο σετ και με μια αναλαμπή στο δεύτερο, στο οποίο βρέθηκε να χάνει με 0 – 7, μια διαφορά που, κυρίως χάρη στα λάθη του Ποσειδώνα, κατάφερε να μειώσει αλλά όχι και να καλύψει, χάνοντάς το με 21 – 25.
Στα δύο επόμενα σετ η εμφάνιση της ομάδας ήταν πραγματικά τραγική σε όλους τους τομείς δίνοντας έτσι την ευκαιρία στην ομάδα της Μηχανιώνας να φτάσει σε μια εύκολη, όπως εξελίχθηκε, νίκη.
Εμφανίσεις σαν τη χθεσινή αδικούν τις αθλήτριές μας αφού δεν ανταποκρίνονται στις πραγματικές τους δυνατότητες και θα πρέπει να τις αφήσουμε γρήγορα πίσω για να επικεντρωθούμε στη συνέχεια του Πρωταθλήματος και στους στόχους της ομάδας.
Τα σετ: 25 – 19, 21 – 25, 16 – 25, 11 – 25
Διαιτητής: Γεωργιάδης
ΗΟΟΡ (Παναγιώτης Καλπάκης): Αγγελική Αθανασιάδη, Λία Βαρδοπούλου (λ), Σοφία Δαμιανίδου, Χριστίνα Ιακωβίδου, Νίνα Καστοριάδου, Νίκη Κιορπέογλου, Πένυ Μασούρα (Α), Αγγελική Μαύρου, Εύη Μπερμπέρογλου, Σέβη Νικολαΐδου (λ), Αναστασία Ντουμάνη, Μαρίνα Ντουμάνι