Ντεμπούτο με το δεξί έκανε στην Α΄ Κατηγορία η ομάδα μας επικρατώντας σε ένα συναρπαστικό αγώνα του Κεραυνού Αγ. Παύλου με 3-2.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και επέβαλλε από την αρχή το ρυθμό της και κατάφερε να επικρατήσει εύκολα στο πρώτο σετ με 25-17. Στο δεύτερο σετ ο Κεραυνός ανέβασε την απόδοσή του και εκμεταλλευόμενος τα πολλά αμυντικά λάθη της ΗΟΟΡ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1.
Το τρίτο σετ ήταν αντιγραφή του πρώτου με την ομάδα μας να επικρατεί επίσης εύκολα με 25-15. Κι ενώ όλα έδειχνα ότι το παιχνίδι πήγαινε προς μια καθαρή νίκη για τη ΗΟΟΡ στο τέταρτο σετ μια ανεξήγητη χαλάρωση των κοριτσιών μας έδωσε την ευκαιρία στο Κεραυνό να προηγηθεί από την αρχή παίρνοντας μάλιστα και μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 7 πόντους. Με μια αντεπίθεση διαρκείας η ΗΟΟΡ ισοφάρισε 22-22 κι κατάφερε να προηγηθεί με 22-23. Στο σημείο εκείνο 3 λάθη της ομάδας μας έδωσαν το σετ στον Κεραυνό και οδήγησαν το παιχνίδι στο τάι μπρέικ.
Μουδιασμένα ξεκίνησε η ομάδα μας το τάι μπρέικ για να φτάσουμε στην αλλαγή με τον Κεραυνό να προηγείται με 3-8. Στο σημείο εκείνο μία απόφαση του διαιτητή προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του κεραυνού και οδήγησε στην αποβολή του προπονητή της ομάδας του Αγ. Παύλου. Η συνέχεια του σετ ήταν συναρπαστική με την ομάδα μας να περιορίζει τα λάθη και να βελτιώνει τα ποσοστά της στην επίθεση για να φτάσει στο τέλος στην νίκη με 15-12 και στην πρώτη νίκη στην ιστορία της στην Α΄ Κατηγορία.
Τα σετ: 25-17, 21-25, 25-15,24-26,15-12
ΗΟΟΡ (Παναγιώτης Καλπάκης): Λία Βαρδοπούλου (λ), Σοφία Δαμιανίδου, Χριστίνα Ιακωβίδου, Νίνα Καστοριάδου, Νίκη Κιορπέογλου, Πένυ Μασούρα (Α), Αγγελική Μαύρου, Εύη Μπερμπέρογλου, Σέβη Νικολαΐδου (λ), Αναστασία Ντουμάνη, Μαρίνα Ντουμάνι, Ναυσικά Ουργαντζίδου, Ελένη Φλώρου