Νικηφόρα πέρασαν οι γυναίκες από την έδρα της πολύ δυνατής Ακαδημίας ΔΕΚΑ.

Με ελλείψεις πήγε η ομάδα μας στον Εύοσμο αλλά κατάφερε να φύγει με μια καθαρή νίκη που την διατηρεί στην πρώτη θέση του Ομίλου Ανόδου.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον, σε όλα τα σετ, των θεατών που γέμισαν το Γυμναστήριο ΔΕΚΑ.

Πιέζοντας στο σερβίς και με καλή επίθεση, παρά την εξαιρετική άμυνα των κοριτσιών της Ακαδημίας ΔΕΚΑ, η ομάδα μας προηγήθηκε σχετικά εύκολα με 0 – 2. Στο τρίτο σετ τα λάθη στην υποδοχή και οι κακές επιλογές στην επίθεση επέτρεψαν στην ομάδα του Ευόσμου να ακολουθεί στο σκορ μέχρι το 21 – 21, για να τελειώσει το σετ με 22 – 25.

Τα σετ: 19 – 25, 14 – 25, 22 – 25

Διαιτητής: Παπακοσμάς

Α.Ο.Ε.Α. HOOP (Στράτος Μπίλλης): Αθανασιάδη Αγγελική, Βαρδοπούλου Λία (λ), Θεοδωράκου Κωνσταντίνα, Ιακωβίδου Χριστίνα, Μασούρα Πένη (Α), Μπισχινιώτη Νικολέτα, Ντουμάνι Αναστασία, Ντουμάνι Μαρίνα, Ουργαντζίδου Ναυσικά