Νέα ήττα, αυτή τη φορά από τον Αριστοτέλη Επανομής, με 0 – 3 για την HOOP, η οποία χρειάζεται επειγόντως ένα restart ενόψει του δεύτερου γύρου.
Το πρώτο σετ δεν αντέχει σε καμία κριτική αφού η ομάδα μας κυριολεκτικά δεν υπήρχε στο γήπεδο δίνοντας την ευκαιρία στον σοβαρό και αποφασιστικό Αριστοτέλη να φτάσει εύκολα στην επικράτηση με 13 – 25.
Τα επόμενα δύο σετ ήταν εντελώς διαφορετικά. Τα κορίτσια της HOOP μπήκαν πιο αποφασιστικά και συγκεντρωμένα, περιόρισαν τα λάθη και με βελτιωμένα ποσοστά σε επίθεση και μπλοκ έδειξαν ότι μπορούσαν να ανατρέψουν την κατάσταση και να φτάσουν και στη νίκη. Το δεύτερο σετ ήταν πραγματικά συγκλονιστικό αφού κρίθηκε στην παράταση με τον Αριστοτέλη να το κατακτά με 28 – 30!
Στο ίδιο μοτίβο κινήθηκε και το τρίτο σετ με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία. Τελικά και σε αυτό, όπως και στο δεύτερο, ατομικά λάθη ήταν αυτά που στέρησαν τη δυνατότητα από την ομάδα μας να φτάσει σε ένα αποτέλεσμα καλύτερο από το τελικό 0 – 3.
Τα σετ: 13 – 25, 28 – 30, 19 – 25
Διαιτητής: Μαυρίδης
ΗΟΟΡ (Παναγιώτης Καλπάκης): Αγγελική Αθανασιάδη, Χριστίνα Αθανασιάδη, Λία Βαρδοπούλου (λ), Σοφία Δαμιανίδου, Χριστίνα Ιακωβίδου, Νίκη Κιορπέογλου, Πένυ Μασούρα, Αγγελική Μαύρου (Α), Εύη Μπερμπέρογλου, Σέβη Νικολαΐδου (λ), Αναστασία Ντουμάνη, Μαρίνα Ντουμάνι